Kancelaria Radców Prawnych w Olsztynie

Prawo autorskie

Strona główna » Oferta » Prawo autorskie

Oferujemy kompleksowe usługi w sprawach związanych z szeroko rozumianym prawem autorskim.

Pomagamy w sporządzeniu wszelkiego rodzaju umów związanych z utworami w rozumieniu ustawy o ochronie praw autorskich. Stworzymy projekt umowy licencyjnej, umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz umowy o wykonanie dzieła autorskiego. Wyjaśnimy, jakie uprawnienia przysługują Ci jako twórcy lub jako osobie nabywającej prawa do korzystania z cudzego utworu.

Jeżeli jesteś twórcą, opracujemy skuteczny system ochrony Twojego dzieła oraz efektywny sposób jego sprzedaży lub licencjonowania. Z kolei jeżeli zawierasz umowę z osobą wykonującą dla Ciebie produkty mające cechy utworu w rozumieniu prawa autorskiego np. logotypy, serwisy internetowe, filmy reklamowe i inne, zabezpieczymy Twoje interesy, abyś mógł z nich korzystać w optymalny sposób.

W ramach świadczonych usług zapewnimy również ochronę Twojego wizerunku poprzez realizację roszczeń przysługujących Ci w oparciu o przepisy ustawy o prawie autorskim lub kodeksu cywilnego. Jeżeli zaś, chcesz wykorzystać wizerunek innych osób w swojej działalności, zadbamy o to, aby uzyskane zgody zabezpieczyły w pełni Twoje interesy.


Oferta

Zobacz również

Więcej